Koszula na każdą okazję

            Klasyczna biała koszula , razem z jednolitym białym t-shirtem są elementarnymi składnikami damskiej szafy. Mnóstwo pań nie wyobraża sobie codziennych stylizacji bez ich udziału. Uszyte z wysokiej jakości materiałów służą przez lata i sprawdzą się w niejednej stylizacji. Korzyści, które oferują są niezwykle wszechstronne i sprawdzą się o każdej porze roku. Dokonajmy szybkiego przeglądu znaków rozpoznawczych damskiego stylu business oraz casual.

            Pierwotnie koszula damska była noszona pod sukniami jako warstwa bieliźniana. Przez długie lata powoli upowszechniało się używanie jej jako widocznej warstwy. Znaczące dla mody damskiej były ruchy emancypacyjne. Panie musiały podjąć walkę o byt swoich rodzin. Podejmując pracę, zaczęły chętnie korzystać również z męskich ubiorów. Z uwagi na oszczędność przeobrażały je dostosowując do swoich kobiecych sylwetek. Ówczesnym manifestem kobiet były męskie koszule i spodnie. Stały się symbolem feminizmu oraz rewolucji modowej. Także wtedy panie mogły uwolnić się nie tylko od ucisku gorsetu, ale także od nierówności społecznej. Ówczesne gazety udowadniają jak dynamicznie zmieniała się moda damska, w której zaczęto iść na wiele kompromisów.

            Obserwując współczesne wybiegi można uznać, że zmieniło się naprawdę wiele. Nowoczesna kobieta za pomocą ubioru może wyrażać swoją osobowość oraz poglądy przez modę. Damskie ubiory pozwalają na stworzenie różnych zestawów, które sprawdzą się w każdych okolicznościach. Fundamentem mody damskiej jest biała koszula. Adaptowana do kobiecej sylwetki jest wyrazem czystej elegancji. Już jedna sztuka daje niezliczone możliwości. Koszula z wysokiej jakości bawełny sprawdzi się jako baza dla zestawu biurowego. Połączona z czarną spódnicą będzie niezastąpioną propozycją na spotkania towarzyskie. Panie mogą pozwolić sobie na bardziej oryginalne i fantazyjne kroje. Przykładem są ciekawe podkreślające talię baskinki czy wytworne żaboty. Współczesne interpretacje białej koszuli to także  minimalistyczne modele oversize. Mając to na uwadze, nie trudno zauważyć więc uniwersalność białej damskiej koszuli.

            Panie, które wciąż poszukują swoich idealnych białych koszul zapraszamy do skorzystania z cieszących się uznaniem propozycji marki Lavard. Wśród bogatego asortymentu znaleźć można zarówno te bardziej formalne jak i fantazyjne modele, które dzięki najwyższej jakości tkanin posłużą przez długie lata. To one dadzą początek stylizacjom, które zachwycą najbardziej wymagające gusta. Zapraszamy do odświeżenia swojej szafy korzystając z klasycznych modeli marki Lavard.

Powrót do góry